Články ktoré pomáhajú praktické právne tipy, informácie a názory | od právnikov

Za akých podmienok je možná kúpa pozemku v správe Slovenského pozemkového fondu?

autor: MH, Kategórie: Právny servis 24 - Legislatíva, Právny servis 24 - Právne tipy, Dátum: 21. 2. 2017

Ste podielovým spoluvlastníkom pozemku, ktorého podiel je aj v správe Slovenského pozemkového fondu? Chcete sa stať výlučným vlastníkom tohto pozemku? Respektíve by ste mali záujem o kúpu pozemku, no zistili ste, že tento je v správe Slovenského pozemkového fondu (ďalej „SPF“)? Kedy je vôbec možné takýto pozemok kúpiť? Dôležité je zistenie či je tento pozemok vo vlastníctve Slovenskej republiky alebo nezisteného vlastníka.Ste povinný oznámiť zriadenie prevádzkarne a jej prevádzkový čas obci?

Viete aké sú vaše povinnosti pri zriaďovaní prevádzkárne? Nižšie v článku si povieme, čo prevádzkáreň je, ako a komu jej zriadenie ohlásiť a ďalšie tipy. 

Zmizli vám v hoteli, penzióne či v inom zariadení, v ktorom ste boli ubytovaný vaše veci?

autor: MH, Kategórie: Právny servis 24 - Právne tipy, Dátum: 30. 9. 2016
Letné prázdniny sú za nami. Mnohí z vás ich určite prežili aj niekde na Slovensku na horách v príjemnom ubytovaní a prostredí. Čo však v prípade, ak vám v priestoroch hotela, penziónu, apartmánu či iného ubytovacieho zariadenia zmizli vaše veci? Podľa zákona za škodu spôsobenú na vnesených veciach, ktoré do ubytovacieho zariadenia vniesli fyzické osoby, ktoré sú tam ubytované alebo boli pre ne do ubytovacieho zariadenia vnesené (napr. hotelovým zamestnancom) zodpovedá prevádzateľ poskytujúci ubytovacie služby, ibaže by ku škode došlo aj inak.Jazda na bicykli pod vplyvom alkoholu

autor: MH, Kategórie: Právny servis 24 - Právne tipy, Dátum: 1. 12. 2015
Ako dobre vieme, aby sme sa nedopustili priestupku, po požití alkoholu na bicykli nejazdíme. Čo sa však skrýva pod pojmom "jazda na bicykli"? Aký je výklad tohto pojmu priamo z úst Najvyššieho súdu Slovenskej republiky?

Opravné prostriedky proti rozhodnutiu súdu. Ako sa brániť a v akej lehote?

autor: MH, Kategórie: Právny servis 24 - Právne tipy, Dátum: 21. 9. 2015
Boli ste účastníkom súdneho konania a súd vo vašej veci už súd rozhodol rozsudkom alebo uznesením, s ktorým nesúhlasíte, keďže máte za to, že pravda je na vašej strane? Môžete takéto rozhodnutie ešte nejakým spôsobom napadnúť?

Možné to je! Zákon vám na to k dispozícii dáva nasledujúce opravné prostriedky:

Elektronický systém monitorovania osôb. Časť I.

Dňom 30.09.2015 sa ukončuje projekt elektronického systému monitorovania osôb a odovzdáva sa do riadnej prevádzky. Dôvodmi na realizáciu projektu boli hlavne takmer úplná absencia elektronických služieb pre oblasť bezpečnosti obyvateľstva, veľmi nízka miera ukladania alternatívnych trestov (napr. trest domáceho väzenia) či dlhodobý nedostatok ubytovacích kapacít vo väzenských zariadeniach.


Čo je elektronický systém monitorovania osôb a aké technické prostriedky sa pri ňom používajú? 
VyhľadávanieKategórie
Nenechajte si újsť žiaden článok. Sledujte nás i na Facebooku!


Praktické právne tipy na Váš e-mailŠtítky


Archív


Štatistiky

Článkov 31
Prečítané 200640

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
zavrieť